آموزش سایت
آموزش سایت

چرا یک طراح سایت شویم ؟

امروزه بیشتر فعالیت های شغلی و حتی تفریحی از طریق اینترنت و وبسایت ها انجام میگیرد . امروزه طراحی سایت یکی از پردرآمد ترین شغل های در حال حاضر در جهان است .

هرکسی که به دنبال پیشرفت در راستای گسترش مشاغل یا هدفی برای موفقیت بیشتر دارد باید وارد عرصه تجارت الکترونیک شود و این دلیلی است ک به شما نشان میدهد که این بهترین فرصت شغلی برای شماست .

انتخاب مسیر ورود به طراحی سایت

1- چگونه یک طراح سایت شویم

برای ورود به عرصه طراحی سایت چند روش وجود دارد . طراحی سایت به 2 صورت است : 1- طراحی سایت با کدنویسی . 2-طراحی سایت بدون کد نویسی .

سه عنصر اصلی طراحی وب زبان های Html، Css و جاوا اسکریپت هستند . بهتر است که کار با این 3 زیان اصلی را یادبگیرید و بتوانید پروژه های قابل قبولی را برای بازارکار بپذیرید .

2-از کجا شروع کنیم؟

اگر میخواهید وارد کار طراحی سایت شوید بهتر است ک اول کار با نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ را بلد باشید و بعد به سراغ یادگیری HTML وCSS بروید.

گرافیک :

مهمترین نکته در طراحی سایت جذابیت و مرتب بودن آن است . برای بالابردن بازدید سایت و داشتن نتیجه مطلوب باید به این نکته توجه کرد . برای انتقال یک ایده در سایت شما میتوانید از گرافیک، تایپوگرافی، نمودارها و تصاویر استفاده کنید و همچنین میتوانید از طریق گرافیک روی پروژه های چاپی و دیجیتال کار کنید . طراحی گرافیک نیاز به برنامه نویسی ندارد .

 

مجموعه آموزش طراحی سایت

 

1- آموزش وردپرس مقدماتی و پیشرفته

وردپرس سیستمی برای مدیریت محتوا سایت ساز است که میتوان خیلی ساده با هزینه بسیار پایین و در زمان کم صاحب یک وبسایت شخصی شوید . وردپرس دارای قالب ها و پوسته های بسیار متنوع است که میتوان به صورت رایگان و بدون داشتن مهارت در برنامه نویسی سایت خود را بسازید .

 

2- آموزش HTML و CSS

اولین قدم برای طراحی سایت از طریق کدنویسی یادگیری HTML و  CSS است . ساختار اصلی صفحات وب HTML و CSS است .

 

3- آموزش PHP و MYSQL 

MYSQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده است . انتخاب خوبی برای توسعه وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های کاربردی وب به حساب می‌آید و همچنین PHP یک زبان به منظور طراحی وب توسعه یافته است . 

 

4- یادگیری nodejs و MongoDB

MonogoDB یکی از معروف‌ترین پایگاه داده‌های No SQL است و برای پروژه هایی با حجم بالای داده استفاده میشود .  Node.JS تمام چیزهایی که برای اجرای یک برنامه نوشته شده به زبان جاوا اسکریپت را نیاز دارید فراهم می‌کند.