آموزش سایت
آموزش سایت

شرایط و قوانین کلی استفاده از برنامه دورکاری طراحی سایت

خوش آمدید

شرکت چپ چاپ چی ، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را جهت حذف واسطه ها و آسان سازی معاملات طراحی کرده است . برای استفاده از این برنامه باید شرایط و قوانین برنامه را رعایت کنید . این برنامه در چارچوب ماده 10 قانون مدنی ، این شرایط و قوانین را به کاربران خود نشان میدهد تا موافقت آن هارا را کسب کند . خواهشمندیم که قبل از ورود و استفاده از برنامه ، شرایط و قوانین را مطالعه کنید .

استفاده از این اپلیکیشن به منظور پذیرفتن کامل این شرایط و قوانین است .

در صورت بروز هرگونه اختلاف میان شما واپلیکیشن ، حقوق و تعهدات طرفین بر اساس مفادی که در ادامه می‌خوانید، تعیین می شود. در زمان اختلاف، ادعای ناآگاهی و عدم اطلاع از شرایط و قوانین ، قابل قبول نخواهد بود .

 

ماده 1-حقوق و مسئولیت های اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت

 

۱-۱) حسب تأییدیه صادره از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، به عنوان یک مرجع قانونی ذی‌صلاح، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت  پلتفرم ارائه دهنده خدمات میزبانی می‌باشد. مطابق بند «ب» ماده ۱ آیین‌نامه جمع‌آوری و استنادپذیری ادلهٔ الکترونیکی، مصوب ۱۳۹۳، سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، فضای ایجاد شده توسط سامانه‌های رایانه‌ای، مخابراتی و ارتباطی تحت تصرف یا کنترل خود را به کاربران واگذار می‌کند تا توسط کاربر متقاضی، داده‌های رایانه‌ای را جهت نگهداری، انتشار، توزیع یا ارائه در شبکه‌های داخلی یا بین‌المللی یا هر منظور دیگر ذخیره یا پردازش کنند. سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت منطبق با این تعریف، فضایی را در سامانهٔ رایانه‌ای خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا آگهی‌های خود را منتشر کنند. در نتیجه، هر کاربر مستقیماً آگهی خود را منتشر می‌کند و سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار و عرضه و پالایش آگهی‌ها ندارد.

۲-۱) کاربران دورکاری و طراحی سایت با فعالیت در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، موافقت خود را با عدم مسئولیت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در قبال اقدامات سایر کاربران اعلام کرده‌اند.

۳-۱) تمام محتویات آگهی‌ها اعم از موضوع، توضیحات، لینک و… توسط کاربران ارائه می‌شود، بنابراین اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچ مسئولیتی در قبال تضمین کیفیت و امنیت و قیمت و مواردی از این دست ندارد. کاربران باید همواره حین معاملات خود جوانب احتیاط را رعایت کنند. انتشار یک آگهی در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به معنای قبول مسئولیت یا تضمین قیمت و امنیت و صحت مندرجات آن آگهی توسط اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت نیست. نهایتاً طرفین هر معامله در خصوص این موضوعات مسئولیت دارند و حق هیچگونه رجوع به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت وجود ندارد.

۴-۱)  مشکلات احتمالی در استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مربوط نیست بنابراین اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

۵-۱) در خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از ارتباط کاربران با یکدیگر، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت؛ حتی اگر خسارات قابل پیش‌بینی باشد.

۶-۱) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص کامل بودن یا صحت و جامعیت و اصالت اطلاعات منتشر شده توسط کاربران ندارد. مسئولیت صحت اطلاعات با کاربری است که آگهی را منتشر می‌کند. کاربری که قصد معامله یا هرگونه ارتباط با آگهی‌گذار را دارد، باید محتوای آگهی را شخصاً راستی‌آزمایی کرده و صرفاً با مسئولیت خود و کسب اطلاعات لازم عمل کند؛ بنابراین حق رجوع به دورکاری و طراحی سایت بابت این موارد را ندارد.

۷-۱) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در قبال خسارات جانی و مرگ و آسیب روحی و روانی ناشی از آگهی‌ها و سهل‌انگاری کاربران، هیچگونه مسئولیتی اعم از مادی و معنوی ندارد.

۸-۷) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه تقلب یا رفتار متقلبانهٔ کاربران ندارد.

۹-۱) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه زیان کسب و کارها (مانند: از دست دادن سود، درآمد، تولید، پس‌انداز پیش‌بینی شده، کسب و کار، قراردادها، فرصت‌های تجاری) ندارد.

۱۰-۱) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص هک شدن احتمالی سایت یا قطع شدن آن، اختلال موقت خدمات به دلایل فنی یا قطعی اینترنت، از دست رفتن سوابق و اطلاعات کاربران به دلایل مشابه و ایراد خسارت به کاربران ناشی از موارد مندرج در این ماده بدون قید انحصار ندارد. این بند ربطی به اقدامات معقول و متعارف اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت جهت صیانت از حقوق کاربران ندارد و شامل موضوعات غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل و موارد فورس ماژور دیوار می‌شود.

۱۱-۱) کاربرانی که  به هر طریق و به  هر منظور، هر نوع اطلاعات مرتبط با اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را (مانند: شماره تلفن همراه یا کد تأیید ارسال‌شده از اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت) در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر از سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت قرار دهند، خود مسئول عملشان هستند و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در قبال این اقدامات و عواقب آنها هیچگونه مسئولیتی ندارد.

۱۲-۱) کاربر اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت می‌پذیرد، در صورت بارگذاری آگهی‌ خلاف سیاست‌های اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت و یا هرگونه عملکرد مخرب یا خلاف قوانین در ثبت آگهی یا غیره، اقدام او موجب خدشه‌دار شدن اعتبار اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محسوب می‌گردد و حق پیگیری در این موارد برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است. همچنین، در این موارد اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچ مسئولیتی در خصوص بازگرداندن وجه آگهی ندارد و حق عدم استرداد آن را به عنوان جبران خسارت خواهد داشت.

۱۳-۱) کاربر می‌پذیرد با انتشار هرگونه آگهی در سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، تمام حقوق ناظر به حق مولف و حق طرح دعوای ناشی از آن را به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت منتقل می‌کند.

۱۴-۱) در صورتی که کاربر اقدام به خرید بسته از طریق پنل خاصی کند، بنا بر مقررات آن پنل، ممکن است اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به تشخیص خود به نحو دیگری با کاربر توافق کند.

۱۵-۱) پنل های خریداری‌شده در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت قائم به شخص هستند و و صاحب پنل اجازه واگذاری آن را به دیگران ندارد؛ لذا در صورت مشاهده واگذاری پنل توسط صاحب آن؛ حق حذف پنل،مسدود سازی صاحب پنل،ضبط هزینه پنل و عدم استرداد آن به عنوان جبران خسارت برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است.

۱۶-۱) کاربر اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت می‌پذیرد که از اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت صرفا برای مقاصد تجاری و اقتصادی استفاده نماید.بدیهی است هرگونه فعالیت با غیر از این هدف اعم از و نه محدود به؛ اهداف سیاسی، اجتماعی و غیره در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ممنوع است. اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در صورت مشاهده آگهی با اهداف ممنوعه حق تعلیق و یا مسدودسازی کاربر و همچنین ضبط هزینه و عدم استرداد آن به عنوان جبران خسارت را دارد.

۱۷-۱) کاربر دارای کسب و کار می‌پذیرد که به منظور ثبت آگهی در حوزه فعالیت خود، مکلف به اخذ پنل کسب و کاری است. در صورتیکه کاربر، آگهی مربوط به کسب و کار خود را به صورت آگهی شخصی ثبت نماید، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق حذف آگهی و مسدود سازی کاربر را دارد.

 

 

ماده 2-سیاستهای مربوط به کلاهبرداری و مزاحمت 

هرچند اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مسئولیتی در قبال صحت‌سنجی معاملات ندارد و کاربران باید در هنگام معامله هویت طرف قرارداد را خودشان احراز کنند و از امن بودن و صحت شرایط قرارداد مطمئن شوند، ولی با این همه، حق پیگیری و اقدامات لازم در موارد وقوع تخلف برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است. اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در حد توان خود، امکان وقوع کلاهبرداری را کم کرده است و کاربران متخلفی را که قصد اقدامات مجرمانه دارند، مسدود می‌کند. اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت همچنین گزارش و اطلاعات مربوط به تخلفات را در اختیار مقامات ذی‌صلاح قرار می‌دهد. با وجود عدم مسئولیت، اقدامات اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به منظور احترام به قوانین و جلب رضایت کاربران و در راستای سیاست‌ها و ارزش‌های اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت است. تمام کاربران ضمن استفاده از اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت صراحتاً موافقت خود با شرایط و قوانین اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را اعلام می‌کنند، بنابراین اگر اقدامی انجام دهند که تخلف یا جرم باشد، به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق می‌دهند که به تشخیص خود اقدامات بازدارنده و تدابیر مقابله با وقوع تخلف را به کار بگیرد. در برابر کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای کاربران و هرگونه سوء رفتار که موجب خدشه‌دار شدن آرامش کاربران یا ضرر ایشان شود، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق واکنش به اقدام فرد خاطی و پیگرد او را برای خود محفوظ می داند.

 

 

ماده3-ضمانت اجرای سوءاستفاده از سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت

۱-۳) این حق برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است که هرگاه لازم بداند آگهی‌های مغایر با شرایط و قوانینش را حذف کند.

۲-۳) این حق برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است که در راستای افزایش امنیت کاربران و به تشخیص خود، هرگاه لازم بداند، حساب کاربری فردی را که شرایط و قوانین مندرج در این سند را رعایت نمی‌کند، موقتاً یا به طور دائم، تعلیق یا مسدود کند.

۳-۳) کاربران اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت می‌توانند از طریق  ارتباط با پشتیبانی، به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در تشخیص هرگونه مشکل یا محتوای نامناسب کمک کنند. با همراهی کاربران، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در اخذ تصمیمات فنی و قانونی لازم برای کاهش خطرات احتمالی و افزایش کیفیت خدمت‌رسانی اقدام می‌کند.

۴-۳) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در خصوص استرداد یا عدم استرداد وجوه آگهی‌هایی که بدون رعایت شرایط فوق حذف شده‌اند، با بررسی شرایط آن آگهی‌‌ها تصمیم گیری خواهد کرد و نتیجه برای کاربران اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت لازم الاتباع است.

۵-۳) سوء استفاده از سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به هر روش، استفاده از هر نوع برنامه‌ٔ مخرب و جاسوسی و ربات‌، کرال کردن اطلاعات، استفاده از اختلال سرویس‌ها، هرگونه روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت و اپلیکیشن و محتویات آن شامل شماره تماس و تصویر و توضیحات آگهی، از طریق هر سیستم و شبکه ممنوع است. در صورت مشاهدهٔ چنین فعالیت‌هایی، حق هرگونه پیگیری قانونی برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ خواهد بود. همچنین این برنامه می‌تواند به صلاحدید خود دسترسی به سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را برای کاربر متخلف محدود یا مسدود کند.

 

 

ماده4- تعاریف

 

تعریف واژه‌ها و اصطلاحاتی که در شرایط و قوانین دورکاری و طراحی سایت می‌خوانید، از این قرار است:

الف)اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت : ارائه‌دهندهٔ خدمات برخط از طریق سایت و اپلیکیشن است. نام و علامت تجاری ثبت‌شدهٔ این اپلیکیشن و تمام امتیاز سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت متعلق به شرکت چاپ چاپ چی (سهامی خاص) است.

ب) شرکت: منظور شرکت چاپ چپ چی به شماره ثبت 315679 می‌باشد.

پ) سایت: منظور از سایت، وبسایت رسمی دورکاری و طراحی سایت با دامنهٔ amozeshsite1.ir است. تمام امتیازات این وبسایت در مالکیت شرکت است.

ت) اپلیکیشن: منظور از اپلیکیشن، نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند دورکاری و طراحی سایت است که تا به حال برای دو سیستم عامل Android و IOS طراحی شده است. این نرم‌افزار در مالکیت شرکت است. قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای و سایر مقررات حمایتی شامل اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت می‌شود.

ث) سامانهٔ دورکاری و طراحی سایت: منظور از سامانهٔ دورکاری و طراحی سایت، مجموعه امکانات نرم‌افزاری این اپلیکیشن است. سامانهٔ دورکاری و طراحی سایت به کمک نیروی انسانی شرکت، به ارائهٔ خدمات گوناگون به کاربران می‌پردازد.

ج) کاربر: منظور از کاربر، فردی است که بعد از تأیید شماره تلفن همراهش، در سایت یا این اپلیکیشن فعالیت می‌کند، چه به عنوان آگهی‌گذار و چه به عنوان بینندهٔ آگهی. بر حسب صلاحدید و رویکردهای تعیین‌شده در اپلیکیشن، ممکن است هویت تمام کاربران این برنامه در سطوح مختلف احراز شود.

چ) دارایی‌های فکری: شامل تمام محتواها، متن‌ها، طرح‌های گرافیکی، رابط‌های کاربری، رابط‌های بصری، عکس‌ها، علائم تجاری، لوگوها، کدهای نرم‌افزار، ساختارها، نحوه‌های بیان و تنظیم مطالب موجود در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت است. دارایی‌های فکری برنامه دورکاری و طراحی سایت فقط محدود به این موارد نیست.

ح) حساب کاربری: منظور از حساب کاربری، شماره تلفن همراهی است که کاربر با آن در سایت یا اپلیکیشن، ثبت نام کرده است.

خ) پلتفرم: منظور از پلتفرم، واسطی الکترونیکی و مجازی است که با ایجاد فضای برخط، امکان معاملات بی‌واسطه را برای کاربران فراهم می‌کند.

 

ماده 5-حل و فصل اختلافات

در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کاربر و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت رعایت موارد زیر لازم است:

۱- کاربر موظف است حسب صلاحدید و درخواست اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در جلسات حضوری یا آنلاین شرکت کند.

۲- در مواردی که به صلاحدید اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت نیاز به تشکیل جلسه حضوری یا آنلاین نیست، کاربر موظف است حداکثر همکاری را با تیم پشتیبانی اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت داشته باشد.

۳- در صورت عدم حصول توافق، با رضایت کاربر، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق دارد برای تعیین کارشناس متخصص و مستقل جهت بررسی موضوع و حل اختلاف اقدام کند. در صورتی که اختلاف به هر دلیل حل و فصل نشود، هر یک از طرفین مختار خواهد بود که به مرجع قضایی مراجعه کند.

۴- تشریفات مربوط به کارشناسی و میزان تعهد اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به مذاکره، منوط به موارد اختلاف اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت و کاربر است. در صورتی که اختلاف بین کاربران رخ دهد، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در این زمینه مسئولیتی ندارد، ولی تلاش می کند در حد امکان با مراجعان همکاری کند.

 

 

ماده6 -حفاظت از حریم خصوصی

۱-۶ موارد عمومی

۱-۱-۶) اصل حفاظت از حریم خصوصی، قواعد رفتاری سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در حوزهٔ استفاده و جمع‌آوری و ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی کاربران و چارچوب محافظت از این اطلاعات را تبیین می‌کند.

۲-۱-۶) با استفاده از سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، کاربر صراحتاً رضایت خود را از جمع‌آوری و ذخیره‌سازی و حفظ اطلاعات شخصی و استفاده از این اطلاعات توسط دیوار اعلام می‌کند.

۳-۱-۶) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ممکن است در هر زمان، سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود را تغییر دهد. تداوم استفادهٔ کاربر از سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به معنای رضایت بی‌ قید و شرط از این تغییرات است. هرگونه تغییرات در سیاست‌های حفظ حریم خصوصی، در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به‌روزرسانی می‌شود.

 

۲-۶ اطلاعات جمع آوری شده از کاربران

۱-۲-۶) همهٔ افراد می‌توانند بدون ثبت نام به سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مراجعه کنند. هر فرد به محض ثبت نام در سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از طریق کدملی و  شمارهٔ تلفن همراه خود، صراحتاً موافقتش را با ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی خود و استفاده و محافظت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از این اطلاعات، اعلام می‌دارد. لازم به ذکر است، کدملی کاربران در سایت و یا اپلیکیشن نشان داده نمی‌شود و به صورت رمزنگاری شده نگهداری می‌گردد.

۲-۲-۶) اطلاعات وارد شده توسط کاربر، مربوط به محتوای آگهی، به منظور حفظ سطح خدمات و جلوگیری از کلاهبرداری، جمع آوری و ذخیره سازی خواهد شد.

۳-۲-۶) اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور برای حفظ سطح خدمات، جمع‌آوری و ذخیره و استفاده خواهد شد. اطلاعات یاد شده شامل این موارد است: آدرس پروتکل اینترنت (IP)، اطلاعات برند و مدل دستگاه، نوع شبکه و نوع و نسخهٔ مرورگر، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل رم و فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه‌ٔ بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکهٔ دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ.

 

 

۳-۶ نحوه استفاده اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از اطلاعات شخصی کاربران

کاربران با ایجاد حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، صراحتاً با استفادهٔ اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از اطلاعات شخصی خود برای اهداف زیر موافقت می کنند:

 • ارتباط با کاربران
 • جلوگیری از کلاهبرداری، مزاحمت و …
 • بهبود تجربهٔ کاربری
 • به منظور مباحث پژوهشی و توسعه‌ای، به صورت بی‌نام و با صلاحدید و تشخیص اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت
 • سایر اهدافی که به صورت مشروع و قانونی توسط اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تعیین می‌شود.

 

 

۴-۶نگهداری و حفاظت از داده‌های کاربران

 

۱-۴-۶) بنابر ماده ۵ ٰآیین نامه جمع آوری و استناد پذیری ادله الکترونیکی، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت موظف است اطلاعات کاربران خود را حداقل تا شش ماه پس از خاتمهٔ اشتراک، و محتوای ذخیره‌شده و دادهٔ ترافیکی حاصل از تغییرات را حداقل تا پانزده روز نگهداری کند.

۲-۴-۶) در راستای تطابق عملکرد با قوانین و مقررات کشور، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تنها در پاسخ به دستور مراجع ذی‌صلاح ممکن است اطلاعات موضوع این سند را در اختیار نهادهای مربوط قرار دهد.

۳-۴-۶) اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائهٔ خدمات با اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت همکاری می‌کنند یا وابسته به این اپلیکیشن هستند، فقط در چارچوب این سند اجازهٔ پردازش اطلاعات شخصی و استفاده از آن را دارند.

۴-۴-۶ (  اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در راستای حفظ و نگهداری داده‌های شخصی کاربرانش تمام تلاش خود را به کار می‌بندد، اما در صورت وقوع حوادث غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل یا اختلال در بستر اینترنت کشور، هیچ گونه مسئولیتی در قبال مخدوش شدن داده‌های کاربران ندارد.

 

 

۵-۶ سیاستهای مربوط به چت

چت « اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت » یک فضای ارتباطی عمومی بین آگهی‌گذار و بیننده آگهی است که با هدف تسهیل ارتباط و معاملات ارائه شده‌ است. هرگونه استفاده از چت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به معنی پذیرفتن ضوابط و شرایط زیر است:

۱-۵-۶) مکاتبات کاربران در چت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت باید مرتبط به آگهی و در خصوص ارائه و دریافت کالا و خدمات مورد اشاره باشد. استفاده از چت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت برای مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی و امور سیاسی و اجتماعی مجاز نیست.

۲-۵-۶) استفاده از چت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت صرفاً باید مربوط به معاملات باشد. برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده و مزاحمت و کلاهبرداری، دیوار در صورت لزوم ممکن است با سیستم‌های ماشینی یا انسانی بر مکاتبات نظارت کند.

۳-۵-۶) مواردی از قبیل فرستادن پیام و محتوای غیر اخلاقی یا نامربوط به معامله، استفاده از ادبیات غیر مؤدبانه، هرگونه تبلیغات، ارائهٔ اجناس و خدماتی که خلاف شرایط و قوانین کشور و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هستند، ارسال پیام‌های انبوه، در صورت گزارش شدن توسط کاربران، با دقت بررسی خواهند شد. طبق شرایط و قوانین اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، این اقدامات می‌تواند به تعلیق یا مسدود شدن دائمی حساب کاربر متخلف منجر شود.

۴-۵-۶) کاربران اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت متعهد هستند تمام قوانین و مقررات جاری کشور را در محیط چت رعایت کنند و ممنوعیت هرگونه مزاحمت و توهین و فحاشی و افترا و نشر اکاذیب و سایر عناوین کیفری از این دست در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را بپذیرند. در صورت نقض این موارد، کاربر شخصاً مسئول بوده و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت علاوه بر حمایت از اشخاص زیان‌دیده، حق پیگیری کیفری موضوع یا مطالبهٔ جبران خسارت خود را محفوظ می‌داند. در چنین مواردی، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به تشخیص خود اقدامات لازم (از جمله تعلیق یا مسدود کردن دائم حساب اشخاص متخلف) را اجرا می‌کند. کاربرانی که از نقض شرایط و قوانین فوق صدمه دیده‌اند، رضایت داده‌اند که موضوع را فقط علیه کاربر متخلف پیگیری نموده و ادعایی علیه اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت نداشته باشند. هرگاه در خصوص موارد فوق، مراجع قانونی و قضائی به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مراجعه کنند، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تمام اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار خواهد داد. اگر بابت پیگیری‌های مراجع صالح، هزینه‌هایی به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تحمیل شود، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق رجوع به کاربر متخلف را دارد.

 

 

6-۶ سیاستهای مربوط به تماس امن

۱-۶-۶) تماس امن « اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت » یک قابلیت برای آگهی‌گذار و بیننده آگهی است که با هدف افزایش امنیت کاربران و جلوگیری از مزاحمت ارائه شده‌ است. کاربران با استفاده از تماس امن می‌پذیرند که اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ممکن است به منظور بهبود کیفیت این قابلیت، مکالمات کاربران را ضبط نماید. در این صورت، قبل از ضبط مکالمه به کاربر اطلاع‌رسانی می‌شود.

۲-۶-۶) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به منظور بهبود تجربه کاربری، اطلاعات مربوط به تماس امن را ذخیره‌سازی می‌نماید و هرگاه در خصوص موارد فوق، مراجع قانونی و قضائی به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مراجعه کنند، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تمام اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار خواهد داد.

 

 

ماده7- سیاست‌های انتشار آگهی 

۱- ۷) موارد ممنوعه برای انتشار آگهی در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از این قرار است:

 

 • انتشار هرگونه آگهی در دسته‌بندی نادرست
 • انتشار هرگونه آگهی که حاوی خبرپراکنی سیاسی و اجتماعی و مذهبی یا عقاید شخصی و دعوت به تظاهرات و کمپین‌ها باشد.
 • انتشار آگهی تکراری
 • انتشار هرگونه آگهی که موضوع و محتوا و تصویر آن شامل چیزی‌ باشد که نگهداری و خرید و فروش آن در قلمرو سرزمینی ایران غیرقانونی است.
 • انتشار هرگونه محتوایی که حقوق زنان، کودکان، سالمندان، مهاجران خارجی یا موارد مشابه را نقض کند.
 • انتشار هرگونه آگهی‌ که شامل عباراتی غیرمرتبط با موضوع آگهی باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که شامل توهین‌ و نشر اکاذیب و افترا باشد و محتوای آن منجر به نقض حقوق مادی و معنوی شخص ثالث یا تعرض به اموال و دارایی او شود.
 • انتشار هرگونه آگهی که ناقض حقوق مالکیت فکری برنامه دورکاری و طراحی سایت  یا اشخاص ثالث باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که موضوع و محتوای آن به تشخیص نهادهای تخصصی موقتاً دارای محدودیت یا ممنوعیت باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که موضوع و محتوا و تصویر آن در لیست کالاها و فعالیت‌های ممنوعه قرار دارد.
 • انتشار هرگونه آگهی که خارج از قلمرو سرزمینی ایران باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که مخل آرامش جامعه یا مغایر با ارزش‌های اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که منجر به نفرت‌پراکنی یا بی‌احترامی به گروه‌های قومی و مذهبی و جنسیتی شود.
 • انتشار هرگونه آگهی با عنوان و محتوای نادرست و مبهم و گمراه‌کننده

 

 

۲- ۷ ) سیاست‌های انتشار عکس در آگهی‌ها

۱-۲– ۷) کاربر اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در برابر عکس‌های آگهی‌های خود شخصاً مسئولیت دارد. کاربر این اپلیکیشن باید با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور و شرایط و قوانین برنامه دورکاری و طراحی سایت ، ضمن رعایت و حفظ حقوق اشخاص ثالث، برای انتشار تصویر اقدام کند. در صورت تمایل به استفاده از عکس، کاربر باید از تصاویر واقعی و باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمت آگهی استفاده کند. اندازه‌ی تصویر باید حداقل ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل و حجم آن حداکثر ۲۰ مگابایت باشد.

با صدق کردن هر یک از موارد زیر، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت این حق را دارد که از انتشار تصویر مورد نظر جلوگیری کرده یا برای حذف آگهی اقدام کند.

 • استفاده از تصویر لوگو (جز در دسته‌بندی استخدام و کاریابی)
 • تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت
 • تصویر نامرتبط با کالا یا خدمت ارائه‌شده
 • تصویر آگهی‌های دیگر در برنامه دورکاری و طراحی سایت
 • اسکرین‌شات و عکس‌های دانلودی و به طور کل هر عکسی که مستقیماً از خود کالا گرفته نشده باشد.
 • تصویر غیر واقعی و ساخته‌شده با نرم‌افزار‌های طراحی سه‌ بعدی
 • تصویر مات و ویرایش‌شده توسط نرم‌افزار یا دارای کادر
 • ترکیب عکس در یک عکس (کلاژ)
 • تصویری که نیاز به چرخش داشته باشد.
 • تصویر کالا و خدمات غیر مجاز
 • تصویر مغایر با عرف جامعه یا قوانین جمهوری اسلامی ایران
 • استفاده ابزاری از تصویر اشخاص در آگهی
 • نمایش قیمت، شماره تماس، ایمیل، آدرس سایت در تصویر
 • تصویر حاوی متن، توضیحات، نام کسب‌ و کار یا هرگونه عبارت تبلیغاتی

 

 

۳ ۷ لیست کالاها و فعالیت‌های غیرمجاز

لطفاً توجه داشته باشید که بیان مصادیق صرفاً جهت آشنایی کاربران با بخشی از کالاها و فعالیت‌های غیر مجاز است؛ بنابراین، صرف ذکر نشدن یکی از موارد غیرمجاز در بخش مصادیق، حق اعتراض برای کسی ایجاد نخواهدکرد و تمام این مصادیق غیر حصری هستند.

: کالا و خدمات غیر مجاز

 • خرید و فروش موبایل، تبلت، ساعت هوشمند و سایر لوازم جانبی موبایل، بدون جعبه
 • خرید و فروش جعبهٔ خالی موارد بالا یا جعبهٔ خالی انواع وسایل سیستم صوتی خودرو، یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تلویزیون، جاروبرقی، کولر گازی، اسپیلت، مایکروویو
 • خدمات عبور از فیلترینگ، فروش فیلترشکن، ثبت هرگونه آگهی برای دسترسی به وی‌پی‌ان
 • خدمات هک‌ کردن (از قبیل کرک کردن، پَچ کردن، شکستن قفل)
 • خرید و فروش و خدمات مربوط به کارت‌های دی‌وی‌بی (dvb)
 • خرید و فروش دستگاه گیرندهٔ ماهواره و تجهیزات مربوط به آن یا هرگونه خدمات مرتبط به ماهواره
 • خرید و فروش و خدمات تقویت‌کنندهٔ آنتن موبایل و شبکهٔ موبایل
 • خرید و فروش و خدمات جمر یا مسدودکنندهٔ سیگنال
 • خرید و فروش و خدمات بیسیم‌های ارتباطی و لوازم جانبی آن
 • خرید و فروش و خدمات دستگاه استراق سمع، تجهیزات شنود، لوازم جاسوسی
 • خرید و فروش و خدمات مواد دخانی و مخدر، متعلقات و تمام ابزار استعمال‌ آنها، همچنین خرید و فروش آبجو، مشروبات الکلی و تمام ابزار تولید و مصرف آنها
 • خرید و فروش ارز رایج کشورها (اسکناس ایرانی و خارجی) و حوالهٔ ارزی
 • خرید و فروش سکه‌های قدیمی و قدمت‌دار
 • هرگونه درخواست پول نزول، ربا یا پرداخت آنها
 • خرید و فروش و خدمات هرگونه بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌‌بندی و سایر معاملات غیر قانونی
 • خرید و فروش و خدمات اسلحه‌های سرد و لوازم دفاع شخصی غیر ورزشی
 • خرید و فروش و خدمات انواع جنگ‌افزار و سلاح گرم
 • خرید و فروش انواع مواد محترقهٔ خطرآفرین
 • خرید و فروش نفت و بنزین و گازوئیل و سایر مشتقات نفتی
 • خرید و فروش و خدمات فلزیاب، طلایاب، گنج‌یاب، معدن‌یاب، دفینه‌یاب، نقطه‌زن، شعاع‌زن و قطعات آنها
 • خرید و فروش و خدمات مربوط به دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی (مانند: اطلاعات تماس، آدرس اشخاص، شرکت‌ها)
 • ارائه خدمات مربوط به دستکاری و کم‌کردن و تغییر کیلومتر ماشین
 • خرید و فروش خودروهایی که سند آنها در رهن شرکت خودروساز یا هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگری است. همچنین
 • خرید و فروش خودروهایی که موضوع حقوق ثالث به شمار می‌آیند یا توقیف باشند.
 • خرید و فروش حوالهٔ خودرو
 • خرید و فروش خودروهای گذر موقت
 • تغییر هر نوع قبض مانند برق، آب، گاز، تلفن و…
 • خرید و فروش قبر و آرامگاه
 • خرید و فروش هر نوع اثر علمی از قبیل پایان‌نامه، رساله، مقاله، پروپوزال، پروژه‌ٔ دانشجویی
 • ثبت آگهی استخدام افراد زیرِ ۱۵ سال
 • ثبت آگهی استخدام یا کاریابی در خارج از کشور
 • آگهی‌های رشوه، مژدگانی، شیرینی دادن یا محتوای مشابه
 • خرید و فروش و اهدای تجهیزات هلال احمر و سایر نهادهای عام المنفعه
 • سوالات آزمون آیین‌نامه رانندگی ماشین و موتورسیکلت
 • آگهی‌های خدمات ساختگی و جعلی و تقلبی
 • ارائه و درخواست خدمات پناهندگی
 • ترویج و تبلیغ ادیان غیر رسمی و فرقه‌های ضاله یا توهین به ادیان آسمانی
 • فیلم سینمایی و موسیقی حاوی محتوای مستهجن، مبتذل، غیر مجاز یا ناقض حقوق کپی رایت
 • خرید و فروش هرگونه سگ و گربه
 • خرید و فروش مواد غذایی حرام،تاریخ گذشته و یا فاسد

 

 

آگهی های مربوط به دارو و قرص و آمپول:

 • هرگونه داروی خوراکی و گیاهی و شیمیایی
 • داروهای تزریقی در صورتی که مورد استعمال خارجی نباشد و انواع شیاف
 • داروهای ضدبارداری یا برای مصارف جنسی
 • خرید و فروش شیر خشک و قوطی شیر خشک کودک
 • فروش هرگونه دارو یا مواد ترک اعتیاد و ترک سیگار
 • آگهی‌های خرید و فروش پلاتین پزشکی و پلاتین‌های اعضای بدن
 • تمام مکمل‌های بدنسازی (تقویتی و گیاهی و شیمیایی)، مکمل‌های غذایی، مکمل‌های دارویی، مکمل‌های کاهش یا افزایش وزن
 • ابزار غیر مجاز جنسی و وسایل پیشگیری

 

آگهی با مضامین خرافه‌پرستی:

 • استخاره، سرکتاب، طلسم، سحر و جادو، رمالی، کف‌بینی، علوم غریبه، امور موکل‌دار، طالع‌بینی، دعانویسی و غیره؛ همچنین ابزار و آلات و کالاهای مرتبط با اینگونه فعالیت‌ها
 • خرید، فروش و تمام خدمات مربوط به مهرهٔ مار، مهرهٔ خر، هبهاب و انواع سنگ و مهره‌ها و هرگونه وسیله با کاربرد خرافه و غیره
 • هرگونه خدمات فال و فالگیری و مانند آن

 

امور مرتبط با خیریه، کمک مالی، اهدای عضو:

 • آگهی با محتوای کمک مالی
 • واگذاری و حضانت کودک یا سرپرستی کودک (مانند: نیازمند فرزند یا واگذاری فرزند)
 • اهدا و خرید و فروش اعضای بدن به استثنای موی سر

 

 بازی‌های رایانه ای دارای محتوای مجرمانه و فاقد مجوز:

 • خرید و فروش و ارائهٔ سرویس بازی‌های رایانه‌ای دارای محتوای مجرمانه طبق فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و بازی‌های ممنوع اعلام شده در سایت بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای https://www.ircg.ir/ و اصلاحات آتی آن
 • سایت‌ها و بازی‌های شرط‌بندی مانند بازی انفج

 

آگهی‌های ناقض قوانین سازمان حفاظت محیط زیست:

 • پرندگانی مثل کبک و بلبل و امثال آنها یا پرندگان شکاری
 • پستانداران، حیوانات وحشی، گونه‌های رو به انقراض یا هر حیوانی که خرید و فروش آن قانونی نیست.
 • خزندگان و بندپایانی مانند عقرب، رتیل، آفتاب‌پرست، ایگوانا، سوسمار، مار، مار ماهی، لاک پشت
 • گوشت حیواناتی که کشتار و عرضهٔ قانونی ندارند.
 • تمام حیوانات داخل الکل و تاکسیدرمی (خشک‌شده)
 • جنگ یا مسابقه بین حیوانات و ترغیب و تشویق به این کار
 • هرگونه ابزار آزار و ترویج خشونت علیه حیوانات و وسایل رمّالی

 

 

آگهی های ناقض امنیت اخلاقی:

 • آگهی با مضمون ماساژ
 • آگهی‌ با مضمون رقص و حرکات موزون
 • آگهی‌های ارائهٔ خدمات به جنس مخالف
 • آگهی‌های همسفری
 • آگهی‌های مدل به‌ جز مدل‌های رایج در سالن‌های آرایشی، کلینیک‌های زیبایی و پزشکی
 • آگهی با تصاویر و الفاظ نامناسب
 • آگهی ارائهٔ خدمات همسریابی یا دوست‌یابی
 • آگهی خدمات سقط جنین یا خدمات جنسی غیر مجاز
 • آگهی‌های غیر اخلاقی
 • آگهی‌ استخدام برای امور منزل یا محل کار، در صورتی که غیر قانونی و غیر اخلاقی یا نامتناسب با عرف باشد.
 • استفاده از صفات و الفاظ نامناسب در آگهی

 

ماده 8-استفاده از کوکی ها

اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کند. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و برای آن سایت امکان ذخیره‌سازی بازدید‌های شما را فراهم می‌کند.

 

 

ماده9-هزینه ها و خدمات  

در برخی دسته‌بندی ها ارسال آگهی برای کاربران، تا سقف مشخصی در ماه، رایگان است. بدیهی است برای ارسال آگهی بیش از تعداد مشخص‌شده، نیاز به پرداخت هزینه می‌باشد. همچنین، در تمام دسته‌بندی‌ها، استفاده از خدمات ویژه اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت برای افزایش بازدید آگهی‌ها نیازمند پرداخت هزینه است.

ماده 10- پشتیبانی سایت

 

۱- ۱۰) کاربران در صورت نیاز به پشتیبانی می‌توانند در تمام ساعات شبانه‌روز و ایام هفته با شماره 09382799576تماس بگیرند. برنامه دورکاری و طرحی سایت متعهد به ارائهٔ بالاترین سطح خدمات پشتیبانی در حدود امکانات و توانایی‌های خود است.

۲- ۱۰) شرکت متعهد است در صورت بروز نقص در سامانهٔ دورکاری و طراحی سایت، در حدود امکانات و توانایی‌های خود برای رفع نقص و پشتیبانی فنی اقدام کند.

 

 

 

ماده 11- شرایط عمومی استفاده از برنامه دورکاری و طراحی سایت

 

وجود شرایط زیر برای فعالیت در سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت الزامی است:

۱- ۱۱) هر کاربر خود مسئولیت صحت اطلاعات شخصی و محتوای مندرج در عنوان و متن آگهی‌اش را بر عهده دارد. این برنامه پلتفرمی کاربرمحور است و در حدود امکانات و توانایی‌های موجود، حق احراز هویت کاربران و نظارت بر محتوای آگهی‌ها را برای خود محفوظ می‌داند، اما چنین نظارتی مغایر با مسئولیت نهایی کاربر نیست.

۲- ۱۱) عدم مغایرت فعالیت کاربر یا آگهی‌های او با قوانین، مقررات، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مصوبات، دستورالعمل‌های جاری جمهوری اسلامی ایران، دستورات مقامات قضایی، عرف و نظم عمومی.

۳- ۱۱) تمام محتواهایی که در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت درج می‌شود باید به زبان فارسی باشد.

۴- ۱۱) ثبت شماره تلفن همراه فعال که کد تأیید به آن شماره ارسال شود.

۵- ۱۱) داشتن ۱۸ سال خورشیدی تمام. برای افراد کوچکتر، انتشار آگهی باید با نظارت ولی صورت بگیرد.

۶- ۱۱) عدم مغایرت فعالیت کاربر یا آگهی‌های او با شرایط و قوانین مندرج در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت .

 

 

 

ماده۱۲-سایر اطلاعات

۱-۱۲) محتوای این سند دائمی نیست و ممکن است مطابق شرایط و اوضاع و احوال تغییر کند. ادامه استفاده ک

شرایط و قوانین کلی استفاده از برنامه دورکاری طراحی سایت

خوش آمدید

شرکت چپ چاپ چی ، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را جهت حذف واسطه ها و آسان سازی معاملات طراحی کرده است . برای استفاده از این برنامه باید شرایط و قوانین برنامه را رعایت کنید . این برنامه در چارچوب ماده 10 قانون مدنی ، این شرایط و قوانین را به کاربران خود نشان میدهد تا موافقت آن هارا را کسب کند . خواهشمندیم که قبل از ورود و استفاده از برنامه ، شرایط و قوانین را مطالعه کنید .

استفاده از این اپلیکیشن به منظور پذیرفتن کامل این شرایط و قوانین است .

در صورت بروز هرگونه اختلاف میان شما واپلیکیشن ، حقوق و تعهدات طرفین بر اساس مفادی که در ادامه می‌خوانید، تعیین می شود. در زمان اختلاف، ادعای ناآگاهی و عدم اطلاع از شرایط و قوانین ، قابل قبول نخواهد بود .

 

ماده 1-حقوق و مسئولیت های اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت

 

۱-۱) حسب تأییدیه صادره از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، به عنوان یک مرجع قانونی ذی‌صلاح، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت  پلتفرم ارائه دهنده خدمات میزبانی می‌باشد. مطابق بند «ب» ماده ۱ آیین‌نامه جمع‌آوری و استنادپذیری ادلهٔ الکترونیکی، مصوب ۱۳۹۳، سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، فضای ایجاد شده توسط سامانه‌های رایانه‌ای، مخابراتی و ارتباطی تحت تصرف یا کنترل خود را به کاربران واگذار می‌کند تا توسط کاربر متقاضی، داده‌های رایانه‌ای را جهت نگهداری، انتشار، توزیع یا ارائه در شبکه‌های داخلی یا بین‌المللی یا هر منظور دیگر ذخیره یا پردازش کنند. سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت منطبق با این تعریف، فضایی را در سامانهٔ رایانه‌ای خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا آگهی‌های خود را منتشر کنند. در نتیجه، هر کاربر مستقیماً آگهی خود را منتشر می‌کند و سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار و عرضه و پالایش آگهی‌ها ندارد.

۲-۱) کاربران دورکاری و طراحی سایت با فعالیت در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، موافقت خود را با عدم مسئولیت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در قبال اقدامات سایر کاربران اعلام کرده‌اند.

۳-۱) تمام محتویات آگهی‌ها اعم از موضوع، توضیحات، لینک و… توسط کاربران ارائه می‌شود، بنابراین اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچ مسئولیتی در قبال تضمین کیفیت و امنیت و قیمت و مواردی از این دست ندارد. کاربران باید همواره حین معاملات خود جوانب احتیاط را رعایت کنند. انتشار یک آگهی در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به معنای قبول مسئولیت یا تضمین قیمت و امنیت و صحت مندرجات آن آگهی توسط اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت نیست. نهایتاً طرفین هر معامله در خصوص این موضوعات مسئولیت دارند و حق هیچگونه رجوع به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت وجود ندارد.

۴-۱)  مشکلات احتمالی در استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مربوط نیست بنابراین اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

۵-۱) در خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از ارتباط کاربران با یکدیگر، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت؛ حتی اگر خسارات قابل پیش‌بینی باشد.

۶-۱) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص کامل بودن یا صحت و جامعیت و اصالت اطلاعات منتشر شده توسط کاربران ندارد. مسئولیت صحت اطلاعات با کاربری است که آگهی را منتشر می‌کند. کاربری که قصد معامله یا هرگونه ارتباط با آگهی‌گذار را دارد، باید محتوای آگهی را شخصاً راستی‌آزمایی کرده و صرفاً با مسئولیت خود و کسب اطلاعات لازم عمل کند؛ بنابراین حق رجوع به دورکاری و طراحی سایت بابت این موارد را ندارد.

۷-۱) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در قبال خسارات جانی و مرگ و آسیب روحی و روانی ناشی از آگهی‌ها و سهل‌انگاری کاربران، هیچگونه مسئولیتی اعم از مادی و معنوی ندارد.

۸-۷) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه تقلب یا رفتار متقلبانهٔ کاربران ندارد.

۹-۱) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه زیان کسب و کارها (مانند: از دست دادن سود، درآمد، تولید، پس‌انداز پیش‌بینی شده، کسب و کار، قراردادها، فرصت‌های تجاری) ندارد.

۱۰-۱) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص هک شدن احتمالی سایت یا قطع شدن آن، اختلال موقت خدمات به دلایل فنی یا قطعی اینترنت، از دست رفتن سوابق و اطلاعات کاربران به دلایل مشابه و ایراد خسارت به کاربران ناشی از موارد مندرج در این ماده بدون قید انحصار ندارد. این بند ربطی به اقدامات معقول و متعارف اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت جهت صیانت از حقوق کاربران ندارد و شامل موضوعات غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل و موارد فورس ماژور دیوار می‌شود.

۱۱-۱) کاربرانی که  به هر طریق و به  هر منظور، هر نوع اطلاعات مرتبط با اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را (مانند: شماره تلفن همراه یا کد تأیید ارسال‌شده از اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت) در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر از سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت قرار دهند، خود مسئول عملشان هستند و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در قبال این اقدامات و عواقب آنها هیچگونه مسئولیتی ندارد.

۱۲-۱) کاربر اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت می‌پذیرد، در صورت بارگذاری آگهی‌ خلاف سیاست‌های اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت و یا هرگونه عملکرد مخرب یا خلاف قوانین در ثبت آگهی یا غیره، اقدام او موجب خدشه‌دار شدن اعتبار اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محسوب می‌گردد و حق پیگیری در این موارد برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است. همچنین، در این موارد اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هیچ مسئولیتی در خصوص بازگرداندن وجه آگهی ندارد و حق عدم استرداد آن را به عنوان جبران خسارت خواهد داشت.

۱۳-۱) کاربر می‌پذیرد با انتشار هرگونه آگهی در سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، تمام حقوق ناظر به حق مولف و حق طرح دعوای ناشی از آن را به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت منتقل می‌کند.

۱۴-۱) در صورتی که کاربر اقدام به خرید بسته از طریق پنل خاصی کند، بنا بر مقررات آن پنل، ممکن است اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به تشخیص خود به نحو دیگری با کاربر توافق کند.

۱۵-۱) پنل های خریداری‌شده در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت قائم به شخص هستند و و صاحب پنل اجازه واگذاری آن را به دیگران ندارد؛ لذا در صورت مشاهده واگذاری پنل توسط صاحب آن؛ حق حذف پنل،مسدود سازی صاحب پنل،ضبط هزینه پنل و عدم استرداد آن به عنوان جبران خسارت برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است.

۱۶-۱) کاربر اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت می‌پذیرد که از اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت صرفا برای مقاصد تجاری و اقتصادی استفاده نماید.بدیهی است هرگونه فعالیت با غیر از این هدف اعم از و نه محدود به؛ اهداف سیاسی، اجتماعی و غیره در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ممنوع است. اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در صورت مشاهده آگهی با اهداف ممنوعه حق تعلیق و یا مسدودسازی کاربر و همچنین ضبط هزینه و عدم استرداد آن به عنوان جبران خسارت را دارد.

۱۷-۱) کاربر دارای کسب و کار می‌پذیرد که به منظور ثبت آگهی در حوزه فعالیت خود، مکلف به اخذ پنل کسب و کاری است. در صورتیکه کاربر، آگهی مربوط به کسب و کار خود را به صورت آگهی شخصی ثبت نماید، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق حذف آگهی و مسدود سازی کاربر را دارد.

 

 

ماده 2-سیاستهای مربوط به کلاهبرداری و مزاحمت 

هرچند اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مسئولیتی در قبال صحت‌سنجی معاملات ندارد و کاربران باید در هنگام معامله هویت طرف قرارداد را خودشان احراز کنند و از امن بودن و صحت شرایط قرارداد مطمئن شوند، ولی با این همه، حق پیگیری و اقدامات لازم در موارد وقوع تخلف برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است. اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در حد توان خود، امکان وقوع کلاهبرداری را کم کرده است و کاربران متخلفی را که قصد اقدامات مجرمانه دارند، مسدود می‌کند. اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت همچنین گزارش و اطلاعات مربوط به تخلفات را در اختیار مقامات ذی‌صلاح قرار می‌دهد. با وجود عدم مسئولیت، اقدامات اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به منظور احترام به قوانین و جلب رضایت کاربران و در راستای سیاست‌ها و ارزش‌های اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت است. تمام کاربران ضمن استفاده از اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت صراحتاً موافقت خود با شرایط و قوانین اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را اعلام می‌کنند، بنابراین اگر اقدامی انجام دهند که تخلف یا جرم باشد، به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق می‌دهند که به تشخیص خود اقدامات بازدارنده و تدابیر مقابله با وقوع تخلف را به کار بگیرد. در برابر کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای کاربران و هرگونه سوء رفتار که موجب خدشه‌دار شدن آرامش کاربران یا ضرر ایشان شود، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق واکنش به اقدام فرد خاطی و پیگرد او را برای خود محفوظ می داند.

 

 

ماده3-ضمانت اجرای سوءاستفاده از سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت

۱-۳) این حق برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است که هرگاه لازم بداند آگهی‌های مغایر با شرایط و قوانینش را حذف کند.

۲-۳) این حق برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ است که در راستای افزایش امنیت کاربران و به تشخیص خود، هرگاه لازم بداند، حساب کاربری فردی را که شرایط و قوانین مندرج در این سند را رعایت نمی‌کند، موقتاً یا به طور دائم، تعلیق یا مسدود کند.

۳-۳) کاربران اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت می‌توانند از طریق  ارتباط با پشتیبانی، به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در تشخیص هرگونه مشکل یا محتوای نامناسب کمک کنند. با همراهی کاربران، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در اخذ تصمیمات فنی و قانونی لازم برای کاهش خطرات احتمالی و افزایش کیفیت خدمت‌رسانی اقدام می‌کند.

۴-۳) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در خصوص استرداد یا عدم استرداد وجوه آگهی‌هایی که بدون رعایت شرایط فوق حذف شده‌اند، با بررسی شرایط آن آگهی‌‌ها تصمیم گیری خواهد کرد و نتیجه برای کاربران اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت لازم الاتباع است.

۵-۳) سوء استفاده از سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به هر روش، استفاده از هر نوع برنامه‌ٔ مخرب و جاسوسی و ربات‌، کرال کردن اطلاعات، استفاده از اختلال سرویس‌ها، هرگونه روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت و اپلیکیشن و محتویات آن شامل شماره تماس و تصویر و توضیحات آگهی، از طریق هر سیستم و شبکه ممنوع است. در صورت مشاهدهٔ چنین فعالیت‌هایی، حق هرگونه پیگیری قانونی برای اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت محفوظ خواهد بود. همچنین این برنامه می‌تواند به صلاحدید خود دسترسی به سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را برای کاربر متخلف محدود یا مسدود کند.

 

 

ماده4- تعاریف

 

تعریف واژه‌ها و اصطلاحاتی که در شرایط و قوانین دورکاری و طراحی سایت می‌خوانید، از این قرار است:

الف)اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت : ارائه‌دهندهٔ خدمات برخط از طریق سایت و اپلیکیشن است. نام و علامت تجاری ثبت‌شدهٔ این اپلیکیشن و تمام امتیاز سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت متعلق به شرکت چاپ چاپ چی (سهامی خاص) است.

ب) شرکت: منظور شرکت چاپ چپ چی به شماره ثبت 315679 می‌باشد.

پ) سایت: منظور از سایت، وبسایت رسمی دورکاری و طراحی سایت با دامنهٔ amozeshsite1.ir است. تمام امتیازات این وبسایت در مالکیت شرکت است.

ت) اپلیکیشن: منظور از اپلیکیشن، نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند دورکاری و طراحی سایت است که تا به حال برای دو سیستم عامل Android و IOS طراحی شده است. این نرم‌افزار در مالکیت شرکت است. قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای و سایر مقررات حمایتی شامل اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت می‌شود.

ث) سامانهٔ دورکاری و طراحی سایت: منظور از سامانهٔ دورکاری و طراحی سایت، مجموعه امکانات نرم‌افزاری این اپلیکیشن است. سامانهٔ دورکاری و طراحی سایت به کمک نیروی انسانی شرکت، به ارائهٔ خدمات گوناگون به کاربران می‌پردازد.

ج) کاربر: منظور از کاربر، فردی است که بعد از تأیید شماره تلفن همراهش، در سایت یا این اپلیکیشن فعالیت می‌کند، چه به عنوان آگهی‌گذار و چه به عنوان بینندهٔ آگهی. بر حسب صلاحدید و رویکردهای تعیین‌شده در اپلیکیشن، ممکن است هویت تمام کاربران این برنامه در سطوح مختلف احراز شود.

چ) دارایی‌های فکری: شامل تمام محتواها، متن‌ها، طرح‌های گرافیکی، رابط‌های کاربری، رابط‌های بصری، عکس‌ها، علائم تجاری، لوگوها، کدهای نرم‌افزار، ساختارها، نحوه‌های بیان و تنظیم مطالب موجود در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت است. دارایی‌های فکری برنامه دورکاری و طراحی سایت فقط محدود به این موارد نیست.

ح) حساب کاربری: منظور از حساب کاربری، شماره تلفن همراهی است که کاربر با آن در سایت یا اپلیکیشن، ثبت نام کرده است.

خ) پلتفرم: منظور از پلتفرم، واسطی الکترونیکی و مجازی است که با ایجاد فضای برخط، امکان معاملات بی‌واسطه را برای کاربران فراهم می‌کند.

 

ماده 5-حل و فصل اختلافات

در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کاربر و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت رعایت موارد زیر لازم است:

۱- کاربر موظف است حسب صلاحدید و درخواست اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در جلسات حضوری یا آنلاین شرکت کند.

۲- در مواردی که به صلاحدید اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت نیاز به تشکیل جلسه حضوری یا آنلاین نیست، کاربر موظف است حداکثر همکاری را با تیم پشتیبانی اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت داشته باشد.

۳- در صورت عدم حصول توافق، با رضایت کاربر، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق دارد برای تعیین کارشناس متخصص و مستقل جهت بررسی موضوع و حل اختلاف اقدام کند. در صورتی که اختلاف به هر دلیل حل و فصل نشود، هر یک از طرفین مختار خواهد بود که به مرجع قضایی مراجعه کند.

۴- تشریفات مربوط به کارشناسی و میزان تعهد اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به مذاکره، منوط به موارد اختلاف اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت و کاربر است. در صورتی که اختلاف بین کاربران رخ دهد، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در این زمینه مسئولیتی ندارد، ولی تلاش می کند در حد امکان با مراجعان همکاری کند.

 

 

ماده6 -حفاظت از حریم خصوصی

۱-۶ موارد عمومی

۱-۱-۶) اصل حفاظت از حریم خصوصی، قواعد رفتاری سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در حوزهٔ استفاده و جمع‌آوری و ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی کاربران و چارچوب محافظت از این اطلاعات را تبیین می‌کند.

۲-۱-۶) با استفاده از سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، کاربر صراحتاً رضایت خود را از جمع‌آوری و ذخیره‌سازی و حفظ اطلاعات شخصی و استفاده از این اطلاعات توسط دیوار اعلام می‌کند.

۳-۱-۶) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ممکن است در هر زمان، سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود را تغییر دهد. تداوم استفادهٔ کاربر از سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به معنای رضایت بی‌ قید و شرط از این تغییرات است. هرگونه تغییرات در سیاست‌های حفظ حریم خصوصی، در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به‌روزرسانی می‌شود.

 

۲-۶ اطلاعات جمع آوری شده از کاربران

۱-۲-۶) همهٔ افراد می‌توانند بدون ثبت نام به سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مراجعه کنند. هر فرد به محض ثبت نام در سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از طریق کدملی و  شمارهٔ تلفن همراه خود، صراحتاً موافقتش را با ذخیره‌سازی قانونی اطلاعات شخصی خود و استفاده و محافظت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از این اطلاعات، اعلام می‌دارد. لازم به ذکر است، کدملی کاربران در سایت و یا اپلیکیشن نشان داده نمی‌شود و به صورت رمزنگاری شده نگهداری می‌گردد.

۲-۲-۶) اطلاعات وارد شده توسط کاربر، مربوط به محتوای آگهی، به منظور حفظ سطح خدمات و جلوگیری از کلاهبرداری، جمع آوری و ذخیره سازی خواهد شد.

۳-۲-۶) اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور برای حفظ سطح خدمات، جمع‌آوری و ذخیره و استفاده خواهد شد. اطلاعات یاد شده شامل این موارد است: آدرس پروتکل اینترنت (IP)، اطلاعات برند و مدل دستگاه، نوع شبکه و نوع و نسخهٔ مرورگر، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل رم و فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه‌ٔ بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکهٔ دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ.

 

 

۳-۶ نحوه استفاده اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از اطلاعات شخصی کاربران

کاربران با ایجاد حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، صراحتاً با استفادهٔ اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از اطلاعات شخصی خود برای اهداف زیر موافقت می کنند:

 • ارتباط با کاربران
 • جلوگیری از کلاهبرداری، مزاحمت و …
 • بهبود تجربهٔ کاربری
 • به منظور مباحث پژوهشی و توسعه‌ای، به صورت بی‌نام و با صلاحدید و تشخیص اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت
 • سایر اهدافی که به صورت مشروع و قانونی توسط اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تعیین می‌شود.

 

 

۴-۶نگهداری و حفاظت از داده‌های کاربران

 

۱-۴-۶) بنابر ماده ۵ ٰآیین نامه جمع آوری و استناد پذیری ادله الکترونیکی، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت موظف است اطلاعات کاربران خود را حداقل تا شش ماه پس از خاتمهٔ اشتراک، و محتوای ذخیره‌شده و دادهٔ ترافیکی حاصل از تغییرات را حداقل تا پانزده روز نگهداری کند.

۲-۴-۶) در راستای تطابق عملکرد با قوانین و مقررات کشور، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تنها در پاسخ به دستور مراجع ذی‌صلاح ممکن است اطلاعات موضوع این سند را در اختیار نهادهای مربوط قرار دهد.

۳-۴-۶) اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائهٔ خدمات با اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت همکاری می‌کنند یا وابسته به این اپلیکیشن هستند، فقط در چارچوب این سند اجازهٔ پردازش اطلاعات شخصی و استفاده از آن را دارند.

۴-۴-۶ (  اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در راستای حفظ و نگهداری داده‌های شخصی کاربرانش تمام تلاش خود را به کار می‌بندد، اما در صورت وقوع حوادث غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل یا اختلال در بستر اینترنت کشور، هیچ گونه مسئولیتی در قبال مخدوش شدن داده‌های کاربران ندارد.

 

 

۵-۶ سیاستهای مربوط به چت

چت « اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت » یک فضای ارتباطی عمومی بین آگهی‌گذار و بیننده آگهی است که با هدف تسهیل ارتباط و معاملات ارائه شده‌ است. هرگونه استفاده از چت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به معنی پذیرفتن ضوابط و شرایط زیر است:

۱-۵-۶) مکاتبات کاربران در چت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت باید مرتبط به آگهی و در خصوص ارائه و دریافت کالا و خدمات مورد اشاره باشد. استفاده از چت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت برای مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی و امور سیاسی و اجتماعی مجاز نیست.

۲-۵-۶) استفاده از چت اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت صرفاً باید مربوط به معاملات باشد. برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده و مزاحمت و کلاهبرداری، دیوار در صورت لزوم ممکن است با سیستم‌های ماشینی یا انسانی بر مکاتبات نظارت کند.

۳-۵-۶) مواردی از قبیل فرستادن پیام و محتوای غیر اخلاقی یا نامربوط به معامله، استفاده از ادبیات غیر مؤدبانه، هرگونه تبلیغات، ارائهٔ اجناس و خدماتی که خلاف شرایط و قوانین کشور و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت هستند، ارسال پیام‌های انبوه، در صورت گزارش شدن توسط کاربران، با دقت بررسی خواهند شد. طبق شرایط و قوانین اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ، این اقدامات می‌تواند به تعلیق یا مسدود شدن دائمی حساب کاربر متخلف منجر شود.

۴-۵-۶) کاربران اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت متعهد هستند تمام قوانین و مقررات جاری کشور را در محیط چت رعایت کنند و ممنوعیت هرگونه مزاحمت و توهین و فحاشی و افترا و نشر اکاذیب و سایر عناوین کیفری از این دست در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت را بپذیرند. در صورت نقض این موارد، کاربر شخصاً مسئول بوده و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت علاوه بر حمایت از اشخاص زیان‌دیده، حق پیگیری کیفری موضوع یا مطالبهٔ جبران خسارت خود را محفوظ می‌داند. در چنین مواردی، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به تشخیص خود اقدامات لازم (از جمله تعلیق یا مسدود کردن دائم حساب اشخاص متخلف) را اجرا می‌کند. کاربرانی که از نقض شرایط و قوانین فوق صدمه دیده‌اند، رضایت داده‌اند که موضوع را فقط علیه کاربر متخلف پیگیری نموده و ادعایی علیه اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت نداشته باشند. هرگاه در خصوص موارد فوق، مراجع قانونی و قضائی به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مراجعه کنند، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تمام اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار خواهد داد. اگر بابت پیگیری‌های مراجع صالح، هزینه‌هایی به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تحمیل شود، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت حق رجوع به کاربر متخلف را دارد.

 

 

6-۶ سیاستهای مربوط به تماس امن

۱-۶-۶) تماس امن « اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت » یک قابلیت برای آگهی‌گذار و بیننده آگهی است که با هدف افزایش امنیت کاربران و جلوگیری از مزاحمت ارائه شده‌ است. کاربران با استفاده از تماس امن می‌پذیرند که اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ممکن است به منظور بهبود کیفیت این قابلیت، مکالمات کاربران را ضبط نماید. در این صورت، قبل از ضبط مکالمه به کاربر اطلاع‌رسانی می‌شود.

۲-۶-۶) اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت به منظور بهبود تجربه کاربری، اطلاعات مربوط به تماس امن را ذخیره‌سازی می‌نماید و هرگاه در خصوص موارد فوق، مراجع قانونی و قضائی به اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت مراجعه کنند، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت تمام اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار خواهد داد.

 

 

ماده7- سیاست‌های انتشار آگهی 

۱- ۷) موارد ممنوعه برای انتشار آگهی در اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت از این قرار است:

 

 • انتشار هرگونه آگهی در دسته‌بندی نادرست
 • انتشار هرگونه آگهی که حاوی خبرپراکنی سیاسی و اجتماعی و مذهبی یا عقاید شخصی و دعوت به تظاهرات و کمپین‌ها باشد.
 • انتشار آگهی تکراری
 • انتشار هرگونه آگهی که موضوع و محتوا و تصویر آن شامل چیزی‌ باشد که نگهداری و خرید و فروش آن در قلمرو سرزمینی ایران غیرقانونی است.
 • انتشار هرگونه محتوایی که حقوق زنان، کودکان، سالمندان، مهاجران خارجی یا موارد مشابه را نقض کند.
 • انتشار هرگونه آگهی‌ که شامل عباراتی غیرمرتبط با موضوع آگهی باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که شامل توهین‌ و نشر اکاذیب و افترا باشد و محتوای آن منجر به نقض حقوق مادی و معنوی شخص ثالث یا تعرض به اموال و دارایی او شود.
 • انتشار هرگونه آگهی که ناقض حقوق مالکیت فکری برنامه دورکاری و طراحی سایت  یا اشخاص ثالث باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که موضوع و محتوای آن به تشخیص نهادهای تخصصی موقتاً دارای محدودیت یا ممنوعیت باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که موضوع و محتوا و تصویر آن در لیست کالاها و فعالیت‌های ممنوعه قرار دارد.
 • انتشار هرگونه آگهی که خارج از قلمرو سرزمینی ایران باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که مخل آرامش جامعه یا مغایر با ارزش‌های اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت باشد.
 • انتشار هرگونه آگهی که منجر به نفرت‌پراکنی یا بی‌احترامی به گروه‌های قومی و مذهبی و جنسیتی شود.
 • انتشار هرگونه آگهی با عنوان و محتوای نادرست و مبهم و گمراه‌کننده

 

 

۲- ۷ ) سیاست‌های انتشار عکس در آگهی‌ها

۱-۲– ۷) کاربر اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت در برابر عکس‌های آگهی‌های خود شخصاً مسئولیت دارد. کاربر این اپلیکیشن باید با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور و شرایط و قوانین برنامه دورکاری و طراحی سایت ، ضمن رعایت و حفظ حقوق اشخاص ثالث، برای انتشار تصویر اقدام کند. در صورت تمایل به استفاده از عکس، کاربر باید از تصاویر واقعی و باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمت آگهی استفاده کند. اندازه‌ی تصویر باید حداقل ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل و حجم آن حداکثر ۲۰ مگابایت باشد.

با صدق کردن هر یک از موارد زیر، اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت این حق را دارد که از انتشار تصویر مورد نظر جلوگیری کرده یا برای حذف آگهی اقدام کند.

 • استفاده از تصویر لوگو (جز در دسته‌بندی استخدام و کاریابی)
 • تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت
 • تصویر نامرتبط با کالا یا خدمت ارائه‌شده
 • تصویر آگهی‌های دیگر در برنامه دورکاری و طراحی سایت
 • اسکرین‌شات و عکس‌های دانلودی و به طور کل هر عکسی که مستقیماً از خود کالا گرفته نشده باشد.
 • تصویر غیر واقعی و ساخته‌شده با نرم‌افزار‌های طراحی سه‌ بعدی
 • تصویر مات و ویرایش‌شده توسط نرم‌افزار یا دارای کادر
 • ترکیب عکس در یک عکس (کلاژ)
 • تصویری که نیاز به چرخش داشته باشد.
 • تصویر کالا و خدمات غیر مجاز
 • تصویر مغایر با عرف جامعه یا قوانین جمهوری اسلامی ایران
 • استفاده ابزاری از تصویر اشخاص در آگهی
 • نمایش قیمت، شماره تماس، ایمیل، آدرس سایت در تصویر
 • تصویر حاوی متن، توضیحات، نام کسب‌ و کار یا هرگونه عبارت تبلیغاتی

 

 

۳ ۷ لیست کالاها و فعالیت‌های غیرمجاز

لطفاً توجه داشته باشید که بیان مصادیق صرفاً جهت آشنایی کاربران با بخشی از کالاها و فعالیت‌های غیر مجاز است؛ بنابراین، صرف ذکر نشدن یکی از موارد غیرمجاز در بخش مصادیق، حق اعتراض برای کسی ایجاد نخواهدکرد و تمام این مصادیق غیر حصری هستند.

: کالا و خدمات غیر مجاز

 • خرید و فروش موبایل، تبلت، ساعت هوشمند و سایر لوازم جانبی موبایل، بدون جعبه
 • خرید و فروش جعبهٔ خالی موارد بالا یا جعبهٔ خالی انواع وسایل سیستم صوتی خودرو، یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تلویزیون، جاروبرقی، کولر گازی، اسپیلت، مایکروویو
 • خدمات عبور از فیلترینگ، فروش فیلترشکن، ثبت هرگونه آگهی برای دسترسی به وی‌پی‌ان
 • خدمات هک‌ کردن (از قبیل کرک کردن، پَچ کردن، شکستن قفل)
 • خرید و فروش و خدمات مربوط به کارت‌های دی‌وی‌بی (dvb)
 • خرید و فروش دستگاه گیرندهٔ ماهواره و تجهیزات مربوط به آن یا هرگونه خدمات مرتبط به ماهواره
 • خرید و فروش و خدمات تقویت‌کنندهٔ آنتن موبایل و شبکهٔ موبایل
 • خرید و فروش و خدمات جمر یا مسدودکنندهٔ سیگنال
 • خرید و فروش و خدمات بیسیم‌های ارتباطی و لوازم جانبی آن
 • خرید و فروش و خدمات دستگاه استراق سمع، تجهیزات شنود، لوازم جاسوسی
 • خرید و فروش و خدمات مواد دخانی و مخدر، متعلقات و تمام ابزار استعمال‌ آنها، همچنین خرید و فروش آبجو، مشروبات الکلی و تمام ابزار تولید و مصرف آنها
 • خرید و فروش ارز رایج کشورها (اسکناس ایرانی و خارجی) و حوالهٔ ارزی
 • خرید و فروش سکه‌های قدیمی و قدمت‌دار
 • هرگونه درخواست پول نزول، ربا یا پرداخت آنها
 • خرید و فروش و خدمات هرگونه بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌‌بندی و سایر معاملات غیر قانونی
 • خرید و فروش و خدمات اسلحه‌های سرد و لوازم دفاع شخصی غیر ورزشی
 • خرید و فروش و خدمات انواع جنگ‌افزار و سلاح گرم
 • خرید و فروش انواع مواد محترقهٔ خطرآفرین
 • خرید و فروش نفت و بنزین و گازوئیل و سایر مشتقات نفتی
 • خرید و فروش و خدمات فلزیاب، طلایاب، گنج‌یاب، معدن‌یاب، دفینه‌یاب، نقطه‌زن، شعاع‌زن و قطعات آنها
 • خرید و فروش و خدمات مربوط به دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی (مانند: اطلاعات تماس، آدرس اشخاص، شرکت‌ها)
 • ارائه خدمات مربوط به دستکاری و کم‌کردن و تغییر کیلومتر ماشین
 • خرید و فروش خودروهایی که سند آنها در رهن شرکت خودروساز یا هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگری است. همچنین
 • خرید و فروش خودروهایی که موضوع حقوق ثالث به شمار می‌آیند یا توقیف باشند.
 • خرید و فروش حوالهٔ خودرو
 • خرید و فروش خودروهای گذر موقت
 • تغییر هر نوع قبض مانند برق، آب، گاز، تلفن و…
 • خرید و فروش قبر و آرامگاه
 • خرید و فروش هر نوع اثر علمی از قبیل پایان‌نامه، رساله، مقاله، پروپوزال، پروژه‌ٔ دانشجویی
 • ثبت آگهی استخدام افراد زیرِ ۱۵ سال
 • ثبت آگهی استخدام یا کاریابی در خارج از کشور
 • آگهی‌های رشوه، مژدگانی، شیرینی دادن یا محتوای مشابه
 • خرید و فروش و اهدای تجهیزات هلال احمر و سایر نهادهای عام المنفعه
 • سوالات آزمون آیین‌نامه رانندگی ماشین و موتورسیکلت
 • آگهی‌های خدمات ساختگی و جعلی و تقلبی
 • ارائه و درخواست خدمات پناهندگی
 • ترویج و تبلیغ ادیان غیر رسمی و فرقه‌های ضاله یا توهین به ادیان آسمانی
 • فیلم سینمایی و موسیقی حاوی محتوای مستهجن، مبتذل، غیر مجاز یا ناقض حقوق کپی رایت
 • خرید و فروش هرگونه سگ و گربه
 • خرید و فروش مواد غذایی حرام،تاریخ گذشته و یا فاسد

 

 

آگهی های مربوط به دارو و قرص و آمپول:

 • هرگونه داروی خوراکی و گیاهی و شیمیایی
 • داروهای تزریقی در صورتی که مورد استعمال خارجی نباشد و انواع شیاف
 • داروهای ضدبارداری یا برای مصارف جنسی
 • خرید و فروش شیر خشک و قوطی شیر خشک کودک
 • فروش هرگونه دارو یا مواد ترک اعتیاد و ترک سیگار
 • آگهی‌های خرید و فروش پلاتین پزشکی و پلاتین‌های اعضای بدن
 • تمام مکمل‌های بدنسازی (تقویتی و گیاهی و شیمیایی)، مکمل‌های غذایی، مکمل‌های دارویی، مکمل‌های کاهش یا افزایش وزن
 • ابزار غیر مجاز جنسی و وسایل پیشگیری

 

آگهی با مضامین خرافه‌پرستی:

 • استخاره، سرکتاب، طلسم، سحر و جادو، رمالی، کف‌بینی، علوم غریبه، امور موکل‌دار، طالع‌بینی، دعانویسی و غیره؛ همچنین ابزار و آلات و کالاهای مرتبط با اینگونه فعالیت‌ها
 • خرید، فروش و تمام خدمات مربوط به مهرهٔ مار، مهرهٔ خر، هبهاب و انواع سنگ و مهره‌ها و هرگونه وسیله با کاربرد خرافه و غیره
 • هرگونه خدمات فال و فالگیری و مانند آن

 

امور مرتبط با خیریه، کمک مالی، اهدای عضو:

 • آگهی با محتوای کمک مالی
 • واگذاری و حضانت کودک یا سرپرستی کودک (مانند: نیازمند فرزند یا واگذاری فرزند)
 • اهدا و خرید و فروش اعضای بدن به استثنای موی سر

 

 بازی‌های رایانه ای دارای محتوای مجرمانه و فاقد مجوز:

 • خرید و فروش و ارائهٔ سرویس بازی‌های رایانه‌ای دارای محتوای مجرمانه طبق فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و بازی‌های ممنوع اعلام شده در سایت بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای https://www.ircg.ir/ و اصلاحات آتی آن
 • سایت‌ها و بازی‌های شرط‌بندی مانند بازی انفج

 

آگهی‌های ناقض قوانین سازمان حفاظت محیط زیست:

 • پرندگانی مثل کبک و بلبل و امثال آنها یا پرندگان شکاری
 • پستانداران، حیوانات وحشی، گونه‌های رو به انقراض یا هر حیوانی که خرید و فروش آن قانونی نیست.
 • خزندگان و بندپایانی مانند عقرب، رتیل، آفتاب‌پرست، ایگوانا، سوسمار، مار، مار ماهی، لاک پشت
 • گوشت حیواناتی که کشتار و عرضهٔ قانونی ندارند.
 • تمام حیوانات داخل الکل و تاکسیدرمی (خشک‌شده)
 • جنگ یا مسابقه بین حیوانات و ترغیب و تشویق به این کار
 • هرگونه ابزار آزار و ترویج خشونت علیه حیوانات و وسایل رمّالی

 

 

آگهی های ناقض امنیت اخلاقی:

 • آگهی با مضمون ماساژ
 • آگهی‌ با مضمون رقص و حرکات موزون
 • آگهی‌های ارائهٔ خدمات به جنس مخالف
 • آگهی‌های همسفری
 • آگهی‌های مدل به‌ جز مدل‌های رایج در سالن‌های آرایشی، کلینیک‌های زیبایی و پزشکی
 • آگهی با تصاویر و الفاظ نامناسب
 • آگهی ارائهٔ خدمات همسریابی یا دوست‌یابی
 • آگهی خدمات سقط جنین یا خدمات جنسی غیر مجاز
 • آگهی‌های غیر اخلاقی
 • آگهی‌ استخدام برای امور منزل یا محل کار، در صورتی که غیر قانونی و غیر اخلاقی یا نامتناسب با عرف باشد.
 • استفاده از صفات و الفاظ نامناسب در آگهی

 

ماده 8-استفاده از کوکی ها

اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کند. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و برای آن سایت امکان ذخیره‌سازی بازدید‌های شما را فراهم می‌کند.

 

 

ماده9-هزینه ها و خدمات  

در برخی دسته‌بندی ها ارسال آگهی برای کاربران، تا سقف مشخصی در ماه، رایگان است. بدیهی است برای ارسال آگهی بیش از تعداد مشخص‌شده، نیاز به پرداخت هزینه می‌باشد. همچنین، در تمام دسته‌بندی‌ها، استفاده از خدمات ویژه اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت برای افزایش بازدید آگهی‌ها نیازمند پرداخت هزینه است.

ماده 10- پشتیبانی سایت

 

۱- ۱۰) کاربران در صورت نیاز به پشتیبانی می‌توانند در تمام ساعات شبانه‌روز و ایام هفته با شماره 09382799576تماس بگیرند. برنامه دورکاری و طرحی سایت متعهد به ارائهٔ بالاترین سطح خدمات پشتیبانی در حدود امکانات و توانایی‌های خود است.

۲- ۱۰) شرکت متعهد است در صورت بروز نقص در سامانهٔ دورکاری و طراحی سایت، در حدود امکانات و توانایی‌های خود برای رفع نقص و پشتیبانی فنی اقدام کند.

 

 

 

ماده 11- شرایط عمومی استفاده از برنامه دورکاری و طراحی سایت

 

وجود شرایط زیر برای فعالیت در سایت یا اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت الزامی است:

۱- ۱۱) هر کاربر خود مسئولیت صحت اطلاعات شخصی و محتوای مندرج در عنوان و متن آگهی‌اش را بر عهده دارد. این برنامه پلتفرمی کاربرمحور است و در حدود امکانات و توانایی‌های موجود، حق احراز هویت کاربران و نظارت بر محتوای آگهی‌ها را برای خود محفوظ می‌داند، اما چنین نظارتی مغایر با مسئولیت نهایی کاربر نیست.

۲- ۱۱) عدم مغایرت فعالیت کاربر یا آگهی‌های او با قوانین، مقررات، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مصوبات، دستورالعمل‌های جاری جمهوری اسلامی ایران، دستورات مقامات قضایی، عرف و نظم عمومی.

۳- ۱۱) تمام محتواهایی که در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت درج می‌شود باید به زبان فارسی باشد.

۴- ۱۱) ثبت شماره تلفن همراه فعال که کد تأیید به آن شماره ارسال شود.

۵- ۱۱) داشتن ۱۸ سال خورشیدی تمام. برای افراد کوچکتر، انتشار آگهی باید با نظارت ولی صورت بگیرد.

۶- ۱۱) عدم مغایرت فعالیت کاربر یا آگهی‌های او با شرایط و قوانین مندرج در سایت و اپلیکیشن دورکاری و طراحی سایت .

 

 

 

ماده۱۲-سایر اطلاعات

۱-۱۲) محتوای این سند دائمی نیست و ممکن است مطابق شرایط و اوضاع و احوال تغییر کند. ادامه استفاده کاربر به منزله پذیرش محتوای جدید است. در صورت عدم تمایل کاربر به ادامهٔ استفاده از خدمات، وی می‌تواند با عدم موافقت با شرایط جدید به استفادهٔ خود پایان بدهد.

 

 

 

 

 

 

اربر به منزله پذیرش محتوای جدید است. در صورت عدم تمایل کاربر به ادامهٔ استفاده از خدمات، وی می‌تواند با عدم موافقت با شرایط جدید به استفادهٔ خود پایان بدهد.